piątek, 24 listopada 2017

Znaczenie słowa nic oraz zwrotów nie ma i nie istnieje

Słowo nic oznacza, że czegoś nie ma lub coś nie istnieje. Pojęcie nieistnienia czegoś można zapisać matematycznym symbolem, którego nazwa brzmi zero. Symbol ten jest powszechnie znany. Uważam, że nie ma potrzeby, abym prezentował jego wygląd.

Podam przykład, który przybliży sens wyjaśnianego pojęcia. Mianowicie, widzimy talerz, na którym nie ma jeszcze ciastek. Nic nie znajduje się na tym talerzu. Kiedy ciastka  zostaną zjedzone, pozostaną po nich okruchy, o ile nikt ich nie zgarnie i nie zje z talerza.  

Trudno sobie wyobrazić, aby nic nie istniało, ponieważ próżnia także jest czymś, co występuje w jakiejś przestrzeni. Przykładowo z pojemnika próżniowego do przechowywania żywności odsysane jest powietrze, w wyniku czego powstaje pustka zwana próżnią, która występuje w jakiejś przestrzeni co prawda ograniczonej, ale jest to przestrzeń.

Jeżeli istnieje jakaś przestrzeń będąca płaskim terenem, na którym nie rosną nawet pojedyncze listki roślin, nie ma jakiegokolwiek budynku, ani nawet małej psiej budki, to i tak coś istnieje. Na przykład grunt, na którym stoimy i powietrze, którym oddychamy.


Mam nadzieję, że udało mi się w przystępny sposób wyjaśnić kwestię zawartą w tym poście. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje pisanie

Lubię tworzyć teksty, a jeszcze bardziej uwielbiam być publikowanym. Radości ogromnej dodaje mi do tego otrzymana za publikację gratyfika...